Menu
Login

Słabsza sprzedaż detaliczna w Polsce

Informacje dotyczące sprzedaży detalicznej wnioskują, że we wrześniu sprzedaż wzrosła tylko o 0,1 procent w skali rocznej, jak również spadła o 1,5 procent w stosunku do sierpnia. Okazało się bowiem, że zakładane prognozy były dużo gorsze od obecnego wyniku. Niska efektywność sprzedaży nominalnej jest konsekwencją deflacji, ponieważ nadmieniono wzrost o 2,9 procent rok za rokiem po podwyżce o 2,0 procent która miała miejsce w sierpniu. Na przestrzeni kilku miesięcy wstecz można zaobserwować zatrzymanie wzrostu, ponieważ sprzedaż od stycznia do września sprzedaż wzrastała szybciej aż o 3,5 procent w rok po roku. Sprzedaż rosła prawie we wszystkich możliwych wariantach, z wyłączeniem sprzedaży paliw, gdzie spadek zanotowano  o 2,5 procent. Poprzez niskie ceny surowców, zapowiada się trzecia część światowego kryzysu który miał miejsce od 2009 roku. Zachwianie na rynkach w Europie i w Chinach, zdecydowanie pogrąży Niemcy , a co za tym idzie polska może dostać rykoszetem, wynika to z tego iż Niemcy są naszym głównym partnerem handlowym.

Read more...

Kształtowanie się gospodarki Wielkiej Brytanii na przestrzeni lat.

Anglia-kolebka parlamentaryzmu, jedno z głównych źródeł rozwoju kultury i postępu cywilizacyjnego. Pomimo utraty swoich kolonii i osłabieniu po dwóch wojnach światowych, odnalazła się w nowej rzeczywistości, jako nowoczesne państwo.

Jest bardzo atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu i życia. Dostrzegli to również Polacy. W Wielkiej Brytanie mieszka ok. 63 milionów ludzi. Stanowią Oni mieszankę narodowościową. Ok 82% ludności stanowią Anglicy, Szkoci i Irlandczycy, a pozostała część, to ludność napływowa, z czego większość stanowią Polacy. Ponieważ Anglia jest krajem wielokulturowym, to bardzo pozytywnie wpływa na sytuację ekonomiczną i społeczną.

Wielka Brytania pod względem gospodarczym zajmuje obecnie 7 miejsce na świecie, a w Europie 3. Na Wyspach wpływ na rozwój mają przemysł lotniczy, farmaceutyczny i paliwowy.

Jednakże główną role odgrywa sektor bankowości i finansów, którego wizytówką jest Londyńska dzielnica City.

Funt jest najstarszą walutą na świecie. Dlatego też warto jest rozwijać współpracę i tworzyć nowe możliwości dla firm, gdyż oparte będą pewnych fundamentach potrzebnych dla rozwoju, zarówno u nas jak i w Wielkiej Brytanii.

Read more...

Czy Polacy mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii i nie tylko

Wbrew powszechnej opinii, że  Polacy udający się do Wielkiej Brytanii i innych krajów ,nie mogą liczyć na pomoc i wsparcie rodaków , jest to w tej chwili już osąd mocno przekłamany.

Polacy mieszkający na stałe  na Wyspach, bardzo chcą zatrudniać i pomagać w tworzeniu własnych firm naszym obywatelom. Osoby te znają lokalne środowisko, zwyczaje i język, więc ich rozeznanie na tamtejszym rynku biznesowym i pracy jest alternatywą dla emigracji zarobkowej naszego kraju. 

Znane firmy działające w Anglii i w innych krajach stworzyły w tym celu program "Inteligentny Start" w celu aktywizacji zatrudniania Polaków i tworzeniu biznesów.

Fundacja ta, została utworzona przez Krzysztofa Domeradzkiego -przewodniczącego rady spółki Selena FM. Fundatorzy to znane firmy, z doświadczeniami w promowaniu polskiej przedsiębiorczości zarówno na Wyspach jak i wielu innych krajach. Należą do nich  takie firmy jak: FAKRO,KGHM,MASPEX ,czy SOLARIS BUS&COACH.

Dla nowych tworzących się biznesów w Wielkiej Brytanii jest to tym bardziej cenne, gdyż takie wsparcie pomaga w adaptacji w nowym kraju. Na etapie ekspansji międzynarodowej, pojawia się konieczność zarządzania międzykulturowego. W jednej firmie pracują ludzie pochodzący z różnych kultur, o różnych wyznaniach i poglądach. Sukces firmy zależy od stworzenia odpowiedniego zespołu współpracującego na rzecz firmy.

Dzięki programowi "Inteligentny Start", który został już inaugurowany, przewiduje się pomoc wielu przedsiębiorstwom rozpoczynającym nowy rozdział w życiu po za granicami kraju.  A dobra znajomość języka angielskiego, jest również kluczem do osiągnięcia sukcesu.

 

Read more...
Subscribe to this RSS feed

RIF - Innowacje


Portal realizuje projekt nr UDA-POIG.08.01.00-14-668/13-00 pt. „Portal polsko-brytyjskiej współpracy dla przedsiębiorstw”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
"Dotacje na Innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość"