Menu
Login

Wyjscie Wielkiej brytanii z UE

Rząd i premier David Camreon chcą aby Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, w związku z tym planowane jest przeprowadzenie referendum, w którym obywatele zadecydują o przyszłości kraju.Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej najprawdopodobniej nie spodoba się większości patriotom, gdyż przynależność oraz duma  znana na całym świecie. Większa część obywateli nie toleruje obcokrajowców, biorąc to pod uwagę dużo łatwiej będzie zjednać sobie wyborców w tej decyzji. Mając na uwadze światową gospodarkę i dobrze prosperujący handel zagraniczny , odłączenie Wielkiej Brytanii od krajów członkowskich nie przyniesie korzyści a wręcz przeciwnie kraj może utracić dużą część zagranicznych inwestorów. Jeśli taka sytuacja zaistnieje Kraj straci również siłę roboczą, którą z czasem zacznie doceniać i zabiegać o nią w celu prawidłowego funkcjonowania Państwa. Kolejnym powodem opuszczenia Unii Europejskiej przez wielką Brytanie jest zatrzymanie napływającej emigracji, lecz to nie jedyny powód. Od dłuższego czasu UK wnosi dużo więcej do budżetu Unii Europejskiej niż otrzymuje w zamian.

Read more...

Wzrost cen nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Ceny nieruchomości w wielkiej Brytanii nieustannie rosną, już w grudniu ubiegłego roku zanotowano diametralny wzrost ceny mieszkań o 1,4% w stosunku do wcześniejszych miesięcy, oraz o 8,4% w ujęciu rocznym. Odnotowano ze w grudniu 2014 roku zaistniał najwyższy wzrost cen nieruchomości od 4 lat. W szybkim tempie rosły mieszkania w Londynie, i powędrowały do góry o 14,9%. Z roku na rok ceny mieszkań rosną, tak jest również w roku obecnym. Ceny domów w Wielkiej Brytanii będą wyższe pod koniec 2015 roku o 6%. Według prognoz za mieszkanie trzeba będzie zapłacić około 16 tysięcy funtów, dużo więcej niż na początku roku. Szczytowy wzrost cen zanotowano w Irlandii Północnej, gdzie na przestrzeni roku ceny nieruchomości wzrosły o 11%. Głównym czynnikiem sprawczym takiego wzrostu cen, jest łatwość dostępu kredytu hipotecznego, czy tez poprawa sytuacji na rynku pracy Wielkiej Brytanii. Na chwile obecną wielu ludzi w Londynie, po prostu przebudowuje swoje obecne mieszkania, gdyż kupno nowego na chwilę obecna jest nieopłacalne.

Read more...

Rozchwianie rynku finansowego

Sytuacja na rynku finansowym w gospodarce jak również na rynkach surowców musi być ze sobą zharmonizowana, tak aby rozwój gospodarki opierał się na stabilizacji. Niestety okazuję się, że ceny obligacji oraz akcji, a także ceny nieruchomości, od pewnego czasu nieustannie powiększały się, gdy  w tym samym czasie notowania ropy naftowej czy tez złota oraz wielu innych surowców, dynamicznie obniżały się. Intensyfikacja notowań papierów wartościowych wynikała z prowadzonej polityki monetarnej, w sposób lokowania taniego pieniądza w system ekonomiczny. Głównym zamierzeniem jest aktywowanie nakładu gospodarczego, a co za tym idzie rozwój gospodarki. Wiele krajów bardzo chętnie korzystała z takiego rozwiązania, lecz znaczna ich część przesadziła z inwestycjami. Według wyliczeń Międzynarodowego Funduszu Walutowego, instytucje z rynków wschodzących, według szacowanych długów wyniósł 3 biliony dolarów.

Read more...

Poziom deflacji w Polsce

 

Deflacja w Polsce trwa od prawie roku, a jednak w tym czasie wzrosła produkcja oraz zatrudnienie. Zjawisko to staje się niebezpieczne dla gospodarki, gdyż wiąże się to ze słabnącym popytem. Coraz to wyższe ceny hamują zyski, i narażają przedsiębiorstwa na koszty. Wiąże się to z obniżką pensji oraz zmniejszeniem zatrudnienia. Mimo to, ze w Polsce ceny spadają, nie jest to spowodowane załamaniem popytu, lecz wzrostem podaży. Spadek cen, zakładając, ze zarobki niewiele rosły, to za tą samą kwotę byliśmy w stanie kupić dużo więcej.

Read more...

Bezrobocie w Wielkiej Brytanii

W lipcu 2015 roku stopa bezrobocia zmniejszyła się do 5,5% z dotychczasowej wynoszącej 5,6%. Gospodarka oczekiwała równowagi bezrobocia na poziomie 5,6%. W sierpniu dane dotyczące zasiłków zakładały ,że liczba osób składających wnioski o zasiłek w Wielkiej Brytanii wzrosła o 1,2tys, w stosunku do wcześniej prognozowanego spadku o 5tys, oraz wobec spadku miesiąc wcześniej o 6,8tys.

Urząd statystyczny udostępnił informację dotyczącą tygodniowych płac. W przedziale 3 miesięcy w lipcu 2015 roku wzrosły one o 2,9% w skali roku, nie mniej jednak rynek oczekiwał wzrostu na poziomie 2,5%, natomiast w czerwcu wynosiły 2,6 R/R. w miesiącu lipiec zanotowano wzrost płac o 2,9% R/R zgodnie z zakładanymi założeniami.

Read more...

Kongres polskich przedsiębiorców w Londynie

 

 

W październiku obecnego roku odbył się II kongres przedsiębiorców polskich w Londynie, na którym polskie i brytyjskie korporacje spotkały się w celu podzielenia się dotychczasowymi doświadczeniami, w zakresie prowadzenia biznesu w Wielkiej Brytanii , jak również wzajemnego wsparcia na obcym rynku. Polscy przedsiębiorcy coraz pewniej czują się w biznesie na terenie kraju UK, angażując się w innowacyjne przedsięwzięcia. Organizowany kongres ma na celu rozszerzenie biznesowej aktywności polskich przedsiębiorców. Głównym tematem kongresu będą innowacje w biznesie, poszukiwanie i wdrążanie rozwiązań w przedsiębiorstwach, a także sposoby finansowania innowacyjnych projektów. Podczas Kongresu będzie miała miejsce ‘Klinika Biznesowa’, na której zostaną omówione tematy dla każdego przedsiębiorcy. Organizatorzy zaprosili m.in. Companies House – Brytyjski Rejestr Spółek, który omówi zmiany w emeryturach dla pracowników zatrudnionych w Wielkiej Brytanii. W programie znajdzie się także panel dyskusyjny z przedsiębiorcami działającymi na rynku brytyjskim. Wydarzenie jest organizowane przez Brytyjsko-Polską Izbę Handlową oraz Polish Business Link, organizacje działające na rzecz rozwoju przedsiębiorczości Polaków prowadzących działalność gospodarczą na rynku brytyjskim.

Read more...

GPW stworzy platformę crowdfundingową

 

Giełda Papierów Wartościowych planuje stworzenie platformy crowdfundingowej, w celu zagospodarowania segmentu rynku. Głównym miejscem przeznaczenia jest stworzenie innowacyjnych mikro firm oraz indywidualnych przedsiębiorców. Niestety GPW musi konkurować z innymi giełdami, z jednej strony o wpływ środków a z drugiej strony o firmy które będą chciały przekazywać akcje. Powołana platforma ma na celu pozyskiwanie środków na funkcjonowanie małych działalności. Uruchomienie takiej platformy zdecydowanie ułatwiłoby zdobycie kapitału, na aktywizację przedsiębiorstw. Na takiej innowacyjności z dużą pewnością Polska skorzysta, gdyż taka koncepcja jest bardzo potrzebna gospodarce. GPW posiada rynek Newconnect dla spółek, z małym doświadczeniem ,w tym także dla start-upów. 

Read more...
Subscribe to this RSS feed

RIF - Innowacje


Portal realizuje projekt nr UDA-POIG.08.01.00-14-668/13-00 pt. „Portal polsko-brytyjskiej współpracy dla przedsiębiorstw”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
"Dotacje na Innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość"