Menu
Login

Waszczykowski: To Boris Johnson chce, aby Polacy pozostali w Wielkiej Brytanii

Boris Johnson – nowy szef dyplomacji brytyjskiej zapewniał, że prawa obywateli Unii Europejskiej, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii będą szanowane. Podczas rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim zaznaczył, że chce, aby Polacy pozostali na Wyspach.

Szef dyplomacji, jedna z głównych postaci opowiadających się za wystąpieniem W. Brytanii z UE uczestniczy w spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych w Brukseli.

Wchodząc na obrady podkreślał, że rząd w Londynie jest zobowiązany wykonywać wolę obywateli obwieszczoną na referendum w czerwcu i mimo tego, że Wielka Brytania musi opuścić Unię Europejską nie znaczy to, że „opuszcza Europę”.

Szef dyplomacji polskiej przedstawił, że Johnson dzwonił do niego w piątek.

-Przez kilka minut omawialiśmy aktualną sytuację pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. Szef dyplomacji brytyjskiej, zaznaczył, że nawet jeśli Wielka Brytania wyjdzie z UE to wciąż jest krajem europejskim i w Europie pozostanie. Zostanie związana bardzo silnymi więzami z Unią w szczególności w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego – relacjonował dziennikarzom Waszczykowski.

Jak zaznaczał, rozmówca zapewniał, że prawa Europejczyków zamieszkujących na terenie Wysp będą respektowane. Zapewniał również, że dołoży wszelkich starań, aby Polacy pozostali w Zjednoczonym Królestwie. -Jest to w pewien sposób punkt sporny, gdyż my chcielibyśmy aby do Polski wróciło jak najwięcej rodaków – mówi minister.

Boris Johnson przysporzył sobie sławy dzięki kontrowersyjnym wypowiedziom w czasie trwania kampanii przedreferendalnej w Wielkiej Brytanii. Porównał między innymi projekt Unii Europejskiej do zamierzeń Hitlerowskich, twierdząc przy tym, że wspomniany dyktator również pragnął „superpaństwa”, do czego – według Johnsona – zmierza Unia Europejska.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

back to top

RIF - Innowacje


Portal realizuje projekt nr UDA-POIG.08.01.00-14-668/13-00 pt. „Portal polsko-brytyjskiej współpracy dla przedsiębiorstw”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
"Dotacje na Innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość"