Menu
Login

Zmiana formy opodatkowania

Do 20 stycznia 2016 roku istnieje możliwość zmiany formy opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej. Wybór odpowiedniej metody, pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.
Zgłaszając zmianę formy opodatkowania pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na zmianę z podatku linijnego na podatek progresywny, lub też na odwrót, musisz zgłosić ten zamiar do 20 stycznia danego roku podatkowego, składając odpowiednie oświadczenie w urzędzie skarbowym. Jeśli do dnia 20 stycznia, zgłosisz zamiar opodatkowania w danej formie, będzie miała ona zastosowanie do dochodów osiągniętych w całym roku podatkowym. Wybrana forma będzie obowiązywać na kolejne lata, aż do momentu, gdy podejmiemy decyzje na ponowna zmianę formy rozliczeń. Stawka podatku linijnego wynosi 19 procent, natomiast stawki podatku progresywnego wynoszą 18 procent i 32 procent. Przedsiębiorcy rozliczający się według skali podatkowej, ma możliwość dokonania odliczeń, mogą to być odliczenia od dochodu jak też od podatku.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

back to top

RIF - Innowacje


Portal realizuje projekt nr UDA-POIG.08.01.00-14-668/13-00 pt. „Portal polsko-brytyjskiej współpracy dla przedsiębiorstw”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
"Dotacje na Innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość"