Menu
Login

Obniżenie opodatkowania firm w Wielkiej Brytanii

 

Brytyjski rząd komunikuje, ze w roku 2017 w Wielkiej Brytanii zostanie pomniejszona wysokość podatku korporacyjnego do 19 procent. Takie alternatywne rozwiązanie pozwoli pomniejszyć przewidywany wpływ na gospodarkę angielską, a w rezultacie znacznie obniży podatki w Irlandii Północnej.

Brytyjski kanclerz George Osborne, zamierza zmniejszyć stawkę podatku korporacyjnego do 19 procent w kwietniu 2017 roku, a także do 18 procent w roku 2020. Taki szereg zmian da przedsiębiorstwom odpowiedni sygnał, ze Wielka Brytania jest otwarta na postępujący rozwój biznesu. George Osborne poinformował, że dla małych przedsiębiorstw, zostanie obniżona składka na ubezpieczenie społeczne, oraz do roku 2020 wynagrodzenie podstawowe  w kraju wzrośnie do 9 funtów na godzinę, gdzie na chwile obecną kwota ta wynosi 6,50  GBP.

Nie mniej jednak Irlandia Północna w kwietniu 2017 roku zmniejszy podatek korporacyjny do 12,5 procent. Otrzymała ona niedawno bez wątpienia więcej narzędzi formowania polityki fiskalnej. W ten sposób Irlandia Północna pozyska większe szanse na konkurowanie z Irlandia. Na chwile obecną, nie jest wykluczone, ze podatek korporacyjny zostanie obniżony do niższego poziomu, czyli do 10 procent, a nie jak przewidywano do 12,5 procent. Według analityków, nawet tak diametralne obniżenie podatku nie powinno mieć dużego znaczenia dla Wielkiej Brytanii. Taki rozwój sytuacji, zostanie dodatkowo ograniczony poprzez obniżkę podatku przez Londyn.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

back to top

RIF - Innowacje


Portal realizuje projekt nr UDA-POIG.08.01.00-14-668/13-00 pt. „Portal polsko-brytyjskiej współpracy dla przedsiębiorstw”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
"Dotacje na Innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość"