Menu
Login

Bank Anglii (BoE) nie zmienił wysokości stóp procentowych

We wrześniu odbyło się posiedzenie Banku Anglii (BoE) , w którym oznajmiono, że bank nie zmieni stóp procentowych oraz wartości skupu obligacji. Decyzja ta była długo oczekiwana przez rynek. Bank Anglii pozostawił stopę procentową na poziomie 0,5 % , za taką decyzją głosowała większość osób zasiadająca w komitecie decydującym o polityce pieniężnej. Równorzędnie komitet nie zmienił wysokości transakcji aktywów w ramach łagodzenia polityki pieniężnej i utrzymał go na wysokości 375 mld GBP.

Gospodarka zakłada ze rok 2016 przyniesie podwyżkę stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Ostatni raz zmiana stopy procentowej miała miejsce w roku 2009, wtedy bank obniżył je o 50 punktów bazowych. Prognozy przewidują że koszt pieniądza nie zmieni się do początku 2016 roku, gdyż zakładana jest podwyżka stóp o 25%. Według prognoz podwyżka wyniesie z dotychczasowej stopy procentowej 0,5% do przewidywanej na 1,25% już na koniec 2016 roku.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

back to top

RIF - Innowacje


Portal realizuje projekt nr UDA-POIG.08.01.00-14-668/13-00 pt. „Portal polsko-brytyjskiej współpracy dla przedsiębiorstw”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
"Dotacje na Innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość"